Targi " Nauka - Praca"

15 marca 2017 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kartuzach przy ul. Klasztornej 4 odbyły się XII  Targi ,,Nauka - Praca - Kariera".

Uczestniczyło w nich ok. 30 uczelni wyższych, szkół policealnych, byli też przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach, przedstawiciele takich instytucji jak: Powiatowy Urząd Pracy w Kartuzach, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Kartuzach, Młodzieżowe Biuro Pracy w Gdańsku, Mobilne Centrum Informacji Zawodowej w Gdańsku,  Punkt Pośrednictwa Pracy w Kartuzach.

Targi były skierowane do uczniów  wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu kartuskiego.  Spotkały się z dużym zainteresowaniem młodzieży.  Oprócz wszystkich uczniów naszej szkoły odwiedzili je uczniowie wraz z nauczycielami z innych szkół ponadgimnazjalnych z całego powiatu.

Przez cały czas trwania Targów można było:

- uzyskać informacje o aktualnych ofertach edukacyjnych wyższych uczelni, szkół policealnych przy ich stoiskach informacyjnych,

- uzyskać informacje dotyczące sposobu, przebiegu rekrutacji do policji przy stoisku informacyjnym funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach,

- skorzystać z pomocy przedstawicieli takich instytucji, jak Powiatowy Urząd Pracy w Kartuzach, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Kartuzach, Mobilne Centrum Informacji Zawodowej w Gdańsku, Młodzieżowe Biuro Pracy w Gdańsku,  Punkt Pośrednictwa Pracy w Kartuzach,

- wykonać u doradców zawodowych testy predyspozycji zawodowych,

Przedstawiciele uczelni, szkół policealnych przygotowali dla uczniów oprócz oferty edukacyjnej wiele atrakcji, m.in.: pokazy, quizy i konkursy organizowane przy stoiskach

Targi organizowane w naszej szkole dają możliwość uzyskania niezbędnych informacji o rekrutacji i przebiegu dalszego kształcenia nie tylko maturzystom, ale też ich młodszym koleżankom i kolegom.

Magdalena Plichta

doradca zawodowy