Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej

Kolejny raz jadą do Brukseli !

               Troje uczniów z I LO na Klasztornej : Oliwia Pakura z Ic , Dawid Krefta z IIIc  i Karol Treder z IIIf, zostało finalistami  3 Internetowego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej i w nagrodę uczestniczyć będą w  bezpłatnym wyjeździe studyjnym do Parlamentu Europejskiego w Brukseli !

 

           

            3. Internetowy Konkurs  Wiedzy o UE  skierowany był do młodzieży szkół  ponadgimnazjalnych oraz studentów z województwa pomorskiego. Celem konkursu była popularyzacja idei integracji europejskiej, wiedzy na temat  budżetu UE, programów kulturalnych i edukacyjnych.

            Konkurs składał się z dwóch części: quizu oraz 5 zadań, które umożliwiły uczestnikom sprawdzenie wiedzy i swoich umiejętności w kreatywnym         rozwiązywaniu zadań. Nagrodą główną był udział w bezpłatnym wyjeździe  studyjnym do Parlamentu Europejskiego w Brukseli dla 15 osób z województwa  pomorskiego

            W tym roku wpłynęło  około 300 zgłoszeń. Wśród szczęśliwej piętnastki  znalazło się aż troje uczniów z Klasztornej i pod koniec czerwca pojadą do Brukseli. Dodajmy, że Dawid Krefta po raz trzeci został laureatem konkursu , a Karol Treder zajął trzecie miejsce w województwie. .

            Walka była bardzo wyrównana, dlatego tym bardziej gratulujemy  zwycięzcom!

 

 

            Od lewej: Karol Treder, Oliwia Pakura i Dawid Krefta