V Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „Mistrz Parafrazy”

 

 

 

Sprawozdanie z V Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego

 „Mistrz Parafrazy”

 

 

          21 kwietnia w auli l Liceum Ogólnokształcącego już po raz piąty spotkało się dwunastu najlepszych przedstawicieli szkół powiatu kartuskiego, aby jak co roku powalczyć o zaszczytny tytuł Mistrza Parafrazy w języku angielskim. Uczestnicy musieli zmierzyć się z nadzwyczaj trudnym testem; w ciągu 60 minut należało rozszyfrować parafrazę aż stu zdań do czego niezbędna była wiedza z całej gramatyki angielskiej na poziomie rozszerzonym a także czasowników frazowych, wyrażeń przyimkowych oraz niezwykle trudnych idiomów. Uczniowie okazali się świetnie przygotowani przez co wyrównana walka dostarczyła wyjątkowych emocji. Tegorocznym mistrzem parafrazy w języku angielskim została Paulina Warmowska z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach, tuż za zwyciężczynią z różnicą jednego punktu Piotr Grzywacz z I LO w Kartuzach, trzecie miejsce zajął Konrad Rogala z I LO w Kartuzach. Cieszący się rosnącą popularnością konkurs odbywa się przy wsparciu finansowym z Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach, dzięki któremu wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplom oraz nagrodę a dumni finaliści dodatkowo atrakcyjne bony podarunkowe.