Speakers’ Corner - konkurs oratorski z języka angielskiego

 

Speakers’ Corner - konkurs oratorski z języka angielskiego

26 lutego 2018r. w auli I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kartuzach odbyła się trzynasta edycja powiatowego konkursu oratorskiego z języka angielskiego dla klas trzecich gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych. Do udziału w konkursie zgłosiło się 6 szkół: Gimnazjum z Sierakowic, Gimnazjum z Przodkowa, ZSP z Przodkowa, ZSP z Sierakowic, ZSZiO z Kartuz oraz I LO z Kartuz. Konkurs polega na wygłoszeniu krótkiego (2-3 minutowego) przemówienia na wybrany przez siebie temat. W jury tradycyjnie pracowali angliści, których uczniowie brali udział w konkursie oraz organizatorka Joanna Tusk-Wolska. Wszyscy uczestnicy wykazali się elokwencją, pewnością siebie oraz imponującą znajomością języka angielskiego. W tym roku 1. miejsce zajęła Marcelina Szwaba z 1LO w Kartuzach, 2. miejsce ex aequo Wiktoria Leman z Gimnazjum w Sierakowicach oraz Kinga Domańska z Gimnazjum w Przodkowie, 3. miejsce zajął Jonatan Drygiel z Gimnazjum w Przodkowie.

Serdecznie zapraszam w przyszłym roku szkolnym.