Warsztaty " Zmień perspektywę"

 

24.04 klasy integracyjne IIIb, IIb wzięły udział w warsztatach ,,Zmień perspektywę”, prowadzonych przez pracowników Fundacji Integralia z Sopotu, wspierającej osoby niepełnosprawne.

Warsztaty, w których według statystyk fundacji wzięło udział już ok. 2500 osób dotyczyły postrzegania osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami i kontaktu z nimi. Młodzież uczestniczyła w ćwiczeniach uświadamiających problemy osób z niepełnosprawnościami. Warsztaty są także przestrzenią do dzielenia się własnymi doświadczeniami. Prowadzące warsztaty pomagają w znalezieniu najlepszych sposobów na szybkie pokonanie barier, które często nie są realnymi problemami, a tkwią jedynie w głowach osób w pełni sprawnych. Spotkanie pomaga w przełamaniu stereotypów i przezwyciężeniu lęków, konfrontuje rzeczywistością osób niepełnosprawnych.

Prowadzącym towarzyszył pies przewodnik, który cierpliwie czekał na zadania od swojej właścicielki.