Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny w Zakopanem

Uczniowie I LO w Kartuzach w Międzypowiatowym Konkursie Matematycznym
 w Zakopanem

 

Uczniowie szkół czterech partnerskich powiatów: kartuskiego, łowickiego, tatrzańskiego i świdnickiego od ośmiu lat rywalizują ze sobą w Międzypowiatowym Konkursie Matematycznym.

W kwietniu 2018r. odbył się w Kartuzach Powiatowy Konkurs Matematyczny, którego czworo laureatów stanowić miało drużynę reprezentującą nasz powiat w VIII Konkursie Międzypowiatowym. W tym roku spośród 35 uczniów sześciu szkół ponadgimnazjalych powiatu kartuskiego, do Konkursu Międzypowiatowego zakwalifikowali się uczniowie I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kartuzach: Rafał Staroszczyk, Wiktoria Bronk, Piotr Grzywacz i Jakub Kwidziński. Reprezentantów partnerskich powiatów gościło pod koniec maja Zakopane. Uczniowie z Klasztornej, rozwiązując naprawdę trudne i nietypowe zadania matematyczne, zdobyli w rywalizacji grupowej II miejsce. Opiekunem i koordynatorem Konkursów: Powiatowego i Międzypowiatowego była pani Karolina Laskowska-Treder. Nad przygotowaniem uczniów do konkursów czuwały: pani Maria Marcinkowska i pani Violetta Ortmann.

Gospodarze Konkursu wyszli z założenia,  że nie samą matematyką człowiek żyje i zorganizowali uczniom wiele atrakcji. Po matematycznych zmaganiach uczestnicy konkursu i opiekunowie poszli na górską wycieczkę, której przewodniczył sam Starosta Tatrzański Piotr Bąk. Na uroczystym przyjęciu odbyło się także spotkanie młodzieży, podczas którego uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zakopanem - wychowankowie Pani Katarzyny Chowaniec - Trebunii - zaprezentowali swoim kolegom folklor i tradycje regionalne Podhala. Mimo ostrej konkursowej rywalizacji, młodzież reprezentująca cztery partnerskie powiaty zaprzyjaźniła się ze sobą i dzięki organizatorom wspaniale spędziła czas.

 

I LO w Kartuzach

 

 

 

Uczniowie I LO w Kartuzach w Międzypowiatowym Konkursie Matematycznym
w Zakopanem

 

Uczniowie szkół czterech partnerskich powiatów: kartuskiego, łowickiego, tatrzańskiego i świdnickiego od ośmiu lat rywalizują ze sobą w Międzypowiatowym Konkursie Matematycznym.

W kwietniu 2018r. odbył się w Kartuzach Powiatowy Konkurs Matematyczny, którego czworo laureatów stanowić miało drużynę reprezentującą nasz powiat w VIII Konkursie Międzypowiatowym. W tym roku spośród 35 uczniów sześciu szkół ponadgimnazjalych powiatu kartuskiego, do Konkursu Międzypowiatowego zakwalifikowali się uczniowie I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kartuzach: Rafał Staroszczyk, Wiktoria Bronk, Piotr Grzywacz i Jakub Kwidziński. Reprezentantów partnerskich powiatów gościło pod koniec maja Zakopane. Uczniowie z Klasztornej, rozwiązując naprawdę trudne i nietypowe zadania matematyczne, zdobyli w rywalizacji grupowej II miejsce. Opiekunem i koordynatorem Konkursów: Powiatowego i Międzypowiatowego była pani Karolina Laskowska-Treder. Nad przygotowaniem uczniów do konkursów czuwały: pani Maria Marcinkowska i pani Violetta Ortmann.

Gospodarze Konkursu wyszli z założenia,  że nie samą matematyką człowiek żyje i zorganizowali uczniom wiele atrakcji. Po matematycznych zmaganiach uczestnicy konkursu i opiekunowie poszli na górską wycieczkę, której przewodniczył sam Starosta Tatrzański Piotr Bąk. Na uroczystym przyjęciu odbyło się także spotkanie młodzieży, podczas którego uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zakopanem - wychowankowie Pani Katarzyny Chowaniec - Trebunii - zaprezentowali swoim kolegom folklor i tradycje regionalne Podhala. Mimo ostrej konkursowej rywalizacji, młodzież reprezentująca cztery partnerskie powiaty zaprzyjaźniła się ze sobą i dzięki organizatorom wspaniale spędziła czas.

 

I LO w Kartuzach