UCZENNNICA Z KLASZTORNEJ W FINALE OLIMPIADY LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO

 

UCZENNNICA Z KLASZTORNEJ

W FINALE OLIMPIADY

LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO

         W dniach 7-9 czerwca br. Justyna Jelińska, uczennica LO na Klasztornej brała udział w II części zawodów finałowych XI Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” rozgrywanych w Warszawie. Opiekunem Justyny była pani Edyta Januszewska.

            Pierwsza część finału zwolniała Justynę z matury z historii, z której otrzymała 100%. II część zawodów finałowych rozgrywana była w Muzeum Wojska Polskiego w dziewięciu konkurencjach m.in. broń i barwa, malarstwo batalistyczne, znaki i odznaczenia, geografia militarna. Każdy z zawodników musiał również scharakteryzować wybrane miejsce lub obiekt historyczny w Warszawie.

            Uczestnicy zawodów złożyli kwiaty na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza, a w części rekreacyjno- kulturalnej uczestniczyli w pokazie grupy rekonstrukcyjnej Szwadronu Jazdy Polskiej w Starej Miłosnej . Mogli również spróbować sił w jeździe konnej.