Ogólnopolski Konkurs „Turbolandeskunde- die Schweiz”

 

W dniu 6 marca 2020 roku w budynku Uniwersytetu SWPS w Sopocie odbył się etap regionalny Ogólnopolskiego Konkursu „Turbolandeskunde- die Schweiz”. Drużyna reprezentująca naszą szkołę w składzie: Marzena Krapkowska, Aleksandra Makurat oraz Zuzanna Roszkowska (uczennice klasy 2 f) zajęła 2 miejsce pokonując rywali z 25 szkół ponadpodstawowych całego województwa. Udział w konkursie dał im możliwość nie tylko sprawdzenia wiedzy o Szwajcarii , ale także umiejętności językowych.

Do udziału w konkursie uczennice zostały zakwalifikowane w ramach eliminacji szkolnych, które odbyły się 6 grudnia 2019 roku. Zespół pokonał w nich 10 trzyosobowych drużyn.

Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem w naszej szkole. Eliminacje szkolne odbyły się tutaj już po raz drugi. W ubiegłym roku trzyosobowy zespół reprezentujący naszą szkołę również odniósł sukces i na etapie regionalnym zajął 2 miejsce.

Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Opiekunem uczennic bya pani Lucyna Zelewska.

Turbolandeskund...
Turbolandeskund...
Turbolandeskund...
Turbolandeskund...