,,Mózg przestępcy”

,,Mózg przestępcy” – to temat zdalnego wykładu, w którym 26.01.2021r. brała udział prawie 60 – osobowa grupa uczniów naszej szkoły (byliśmy wśród 250 słuchaczy ze szkół województwa pomorskiego). Prowadził go ceniony nauczyciel akademicki Uniwersytetu Gdańskiego, dr Wojciech Glac. Jak zwykle było bardzo obrazowo, co zdecydowanie ułatwiało zrozumienie tego trudnego tematu. Okazuje się, że wiele elementów składa się na zachowania przestępcze – ogromne znaczenie mają emocje i wzorce zachowania, które stanowią swego rodzaju podpowiedzi, czy też poziom neuroprzekaźników. Ważna jest też samoświadomość, dzięki której możemy się bardziej kontrolować. Do tego inne czynniki, o których mogli usłyszeć licealiści.