„Młodzi obywatele ponad granicami - jeszcze o nich usłyszymy”

Koordynatorzy projektu „Młodzi obywatele ponad granicami  - jeszcze o nich usłyszymy” finansowanego przez Polsko Ukraińską Radę Wymiany Młodzieży zachęcają całą społeczność szkolną do odwiedzania profilu na Facebooku „Historia Pewnej Ściany”.

W projekcie wzięło udział 20 uczniów ze Śniatynia na Ukrainie i 20 uczniów z naszej szkoły. W dniach od 25 września do 03 października 2016 r. uczestnicy projektu angażowali się

w różne działania min. filmowe muzyczne, plastyczne, dziennikarskie, badawcze. Brali udział w warsztatach, dyskusjach, wymieniali doświadczenia ,wspólnie analizowali potrzeby oraz wyznawany i praktykowany system wartości. Zaangażowanie wszystkich zaowocowało stworzeniem muralu będącego plastyczną artykulacją wartości ogólnoludzkich, sprzyjających porozumieniu i wzajemnemu zrozumieniu, wzywających do poszanowania godności wszystkich ludzi, niezależnie od wyznawanych poglądów, religii, pochodzenia, kultury. Praca nad tworzeniem tak wielkiego dzieła- malowidła przyniosła całej grupie polsko-ukraiskiej najwięcej satysfakcji. Efekt ich pracy można obejrzeć na żywo wybierając się do Zespołu Szkół Technicznych w Kartuzach a następnie polubić wspomniany wcześniej profil.