„Szansa jedna na 6 milionów”

„Szansa jedna na 6 milionów”

Darek jest absolwentem naszej szkoły, aktualnie studiuje. Choruje na wrodzoną chorobę genetyczną- ślepota Lebera. Z czasem, gdy Darek chodził do nas do szkoły coraz bardziej tracił wzrok, a teraz jest w stanie jedynie rozróżnić dzień od nocy. Jego młodszy brat Kacper również cierpi na tą chorobę. Kacprowi pozostało tylko 5 % widzenia. Wspólnymi siłami udało się uzbierać pieniążki na badanie genetyczne, którego diagnoza wskazała ślepotę Lebera i wadliwy gen. Pojawiła się możliwość terapii genowej (już w Polsce, na początku była dostępna tylko za granicą), która mogłaby naprawić wzrok Darka i Kacpra. Niestety kwota na leczenie wynosi na obu chłopców ponad 6 milionów złotych. Jest to ogromna suma, która stanowi niesamowite wyzwanie. Zawsze w szkole organizowaliśmy akcje charytatywne, podczas których zbieraliśmy pieniążki dla potrzebujących uczniów, osób. Podczas tych akcji sprzedawaliśmy np. ciasta, gofry. Niestety aktualnie przez sytuacje epidemiologiczną w kraju, takie działania nie są możliwe. Jeśli ktoś chciałby wspomóc akcje, bądź dowiedzieć się więcej, poniżej zamieszczam link do strony internetowej siepomaga.pl, na której bardziej szczegółowo opisana jest historia Darka i Kacpra.

https://www.siepomaga.pl/darek-i-kacper

„Pomagam innym… po to by zobaczyć ich uśmiech”