KONKURS WIEDZY O SAMORZĄDZIE TERYTORIALNYM 2023

KONKURS WIEDZY O SAMORZĄDZIE TERYTORIALNYM

W czwartek, 30 marca w naszej szkole odbył się powiatowy etap Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Startowało w nim 13 uczniów ze szkół ponadpodstawowych. Naszą szkołę reprezentowali Agnieszka Kotłowska z kl. 3e, Mikołaj Mejer z kl. 1c i Julian Hirsz z kl. 1a. Uczestnicy konkursu musieli się wykazać wiedzą ogólną o administracji publicznej, organizacji i kompetencjach samorządów terytorialnych: gmin, powiatów i województw. Pojawiły się m.in. pytania o to, czym jest czynne prawo wyborcze, kiedy ważne jest referendum lokalne, a także o nazwy organów wykonawczych i stanowiących w gminach wiejskich.

Agnieszka i Mikołaj uplasowali się na 2. i 3. miejscu i wraz dwójką uczniów z innych szkół będą reprezentowali powiat kartuski w finale wojewódzkim, który odbędzie się 12 kwietnia w Gdańsku.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w finale!