Powiatowy Konkurs Mitologiczny 2023

Dnia 29.05.2023 roku w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Hieronima Derdowskiego w Kartuzach odbył się Powiatowy Konkurs Mitologiczny, w którym udział wzięło łącznie 14 uczniów z 7 szkół. Zdolna młodzież reprezentowała następujące placówki:

Szkoła Podstawowa w Baninie,

Szkoła Podstawowa w Tuchlinie,

Zespół Szkół Technicznych w Kartuzach,

Branżowa Szkoła I Stopnia w Sierakowicach

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach,

Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierakowicach,

I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Hieronima       Derdowskiego w Kartuzach.

Uczniowie zostali wyłonieni po wcześniejszych eliminacjach szkolnych.

Punktualnie o godzinie 10:00 wszyscy obecni zebrali się na auli szkolnej. Po uroczystym otwarciu konkursu prowadzący –Oliwia Stenka oraz Łukasz Hinc, zaprosili uczestników na pisemną część konkursu. Równo o godzinie 10:15 uczniowie chwycili w dłoń długopisy, aby po maksymalnie 60 minutach oddać swoje prace do sprawdzenia pod bacznym okiem pań: Grażyny Żakowskiej, Mirosławy Reglińskiej oraz Honoraty Matuszczak.

Około godziny 11:00 ogłoszono wyniki. Do etapu II zakwalifikowało się pięćcioro uczestników.

Chwilę później rozpoczęła się część ustna konkursu. Każdy uczestnik losował 7 pytań spośród puli, z numerami od 1 do 85. Po wypowiedzeniu numerka na głos, prowadzący odczytywali treść pytania.

Po przepełnionej emocjami rozgrywce i jednej dogrywce, na tablicy informacyjnej pojawiły się wyniki oraz nazwisko zwycięzcy;

→ najdoskonalszym znawcą mitologii greckiej roku 2023 została Malwina Migawa, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. H. Derdowskiego w Kartuzach,

→ na drugim miejscu uplasowała się Agata Płotka , uczennica Szkoły Podstawowej w Tuchlinie,

→ trzecie miejsce należy natomiast do Krzysztofa Drywy, ucznia Branżowej Szkoły I Stopnia w Sierakowicach .

Po wręczeniu przez Panią Vice dyrektor, Elżbietę Klas, dyplomów oraz bonów upominkowych, nastąpił czas na chwilę relaksu, refleksji, jak i również podzielenia się swoimi wrażeniami z innymi uczestnikami.

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i gratulujemy osiągnięcia wysokich wyników.

WhatsApp Image 2023 06 06 at 21.15.46
WhatsApp Image 2023 06 06 at 21.16.02