DZIĘKUJEMY !

images logo powiatkartuski

DZIĘKUJEMY !

Po miesiącach przygotowań 7 kwietnia 2024r. drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Hieronima Derdowskiego odniosła wielkie zwycięstwo i została Mistrzem Polski światowego konkursu Odyseja Umysłu w kategorii Problem 3, grupa 3.

Jest to niebywały sukces naszej „Klasztornej”, największego i najstarszego liceum w powiecie.

Nasz siedmioosobowy zespół – Zosia Ola , Agnieszka, Marysia, Szymon, Mikołaj, Paweł wraz z trenerką Eweliną Górną serdecznie dziękuje Powiatowi Kartuskiemu za dofinansowanie wyjazdu na Finał Światowy w wysokości 40tys złotych oraz Gminie Kartuzy za dofinansowanie w wysokości 12tys złotych. Dziękujemy za wspieranie naszej młodzieży.

Mamy bardzo zdolną młodzież, która nie boi się wyzwań i jest pełna zapału, aby zawalczyć o tytuł Mistrza Świata w Finale, który odbędzie się w Iowa State University, Ames, USA. Z wielką dumą uczniowie będą reprezentować swoją szkołę i promować Powiat Kartuski oraz jego mieszkańców.

Odyseja Umysłu to międzynarodowy program edukacyjny obecny w kilku tysiącach szkół

w ponad dwudziestu krajach, którego osią jest konkurs twórczego rozwiązywania problemów, zorientowany na rozwój kompetencji XXI wieku, takich jak praca zespołowa, myślenie krytyczne, innowacyjne, aktywne uczenie się, zaradność, inicjatywność, wytrwałość, zastosowanie technologii.