Sukces uczniów Klasztornej w Ogólnopolskim Konkursie Dziennikarsko-Literackim im. Mirosława Odynieckiego „Otwieranie okna”

 

Sukces uczniów Klasztornej w Ogólnopolskim Konkursie Dziennikarsko-Literackim

im. Mirosława Odynieckiego „Otwieranie okna”

Chcąc ocalić od zapomnienia cenionego poetę, dziennikarza i animatora kultury – Mirosława Odynieckiego, poloniści I Liceum Ogólnokształcącego w Wejherowie od trzech lat organizują Ogólnopolski Konkurs Dziennikarsko-Literacki, którego patronem uczynili wspomnianego działacza kultury.

Młodzi pisarze i dziennikarze tworzyli prace w dwu kategoriach: Słowo i Obraz. „Otwieranie okna” ma być symbolicznym otwarciem się na świat, na samego siebie; nauką bacznego przyglądania się ludziom i ich otoczeniu, nauką dostrzegania spraw dostępnych oczom wnikliwego i wrażliwego obserwatora rzeczywistości.

W kategorii Słowo troje uczniów I Liceum Ogólnokształcącego znalazło się na podium.

I miejsce zajęli Maria Stamirowska (kl. II c) oraz Dominik Szymański (kl. IV f), zaś III miejsce przyznano Oliwii Darznik.

Gratulujemy młodym pisarzom, którzy stworzyli perełki literackie na temat kruchej duszy artysty.

 

Oo1 IMG 20240604 114436
Oo3 Oo4
Oo5 Oo2