Unijne szkolenia nauczycieli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kartuzach
Od 1 czerwca 2022 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kartuzach realizowany jest projekt unijny w ramach akredytacji programu Erasmus+, który zapewnia osobom indywidualnym możliwości mobilności edukacyjnej oraz wspiera rozwój instytucji edukacyjnych.
W ramach pierwszego etapu realizacji projektu siedmiu pracowników szkoły wyjechało do Hiszpanii lub Portugalii i wzięło udział w kursach języka angielskiego, hiszpańskiego oraz kursach metodycznych z zakresu pozytywnej edukacji, wspierania uczniów ze szczególnymi potrzebami oraz pracy w klasach wielokulturowych.
Po powrocie z mobilności nauczyciele podzielili się zdobytą wiedzą z innymi nauczycielami oraz zorganizowali szereg wydarzeń upowszechniających rezultaty projektu, np. Dzień Hiszpański, ErasmusDays, zajęcia tańca Paso Doble z elementami języka hiszpańskiego oraz promowali projekty unijne podczas Dni Otwartych szkoły.
W mobilnościach wzięły udział panie: Zuzanna Cybula, Martyna Jaskulska, Justyna Juńska-Nacel, Alina Michna, Dagmara Neubauer, Ewa Wilma oraz Jolanta Wyszecka. Kwota dofinansowania projektu ze środków unijnych wynosi 11 106 euro.
#ErasmusDays to inicjatywa mająca na celu upowszechnienie rezultatów projektów realizowanych w ramach programu Erasmus+.
W dniach 9-12 października w naszej szkole obchodziliśmy #ErasmusDays. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą Unii Europejskiej i projektów unijnych rozwiązując quizy w aplikacji Kahoot, mogli też obejrzeć prezentację na temat UE, a także wziąć udział w pokazie tańca Flamenco. #ErasmusDaysPoland
Podsumowanie projektu Erasmus+ pt. "Our Spaces"
W dniach 23-26 sierpnia br. nasza szkoła była gospodarzem spotkania nauczycieli z krajów nadbałtyckich zaangażowanych w realizację projektu Erasmus+ „Our Spaces”. Konferencja podsumowująca ten trzyletni projekt, podczas której dokonano ewaluacji projektu, odbywała się w Centrum Herdera w Gdańsku, a uczestniczyły w niej nauczycielki z Niemiec, Estonii, Łotwy, Finlandii i Polski. W spotkaniu z ramienia naszej szkoły uczestniczyły: p. Sabina Kobiela (koordynatorka projektu) i p. Justyna Juńska-Nacel. Po zajęciach merytorycznych był też czas na zwiedzanie Gdańska.
22_Erasmus
22_Erasmus
22_Erasmus
22_Erasmus
22_Erasmus
22_Erasmus
22_Erasmus
22_Erasmus
22_Erasmus
22_Erasmus
22_Erasmus
22_Erasmus
22_Erasmus
22_Erasmus
22_Erasmus
22_Erasmus
22_Erasmus
22_Erasmus
22_Erasmus
22_Erasmus
22_Erasmus
22_Erasmus
22_Erasmus
22_Erasmus
22_Erasmus
22_Erasmus
22_Erasmus
22_Erasmus
22_Erasmus
22_Erasmus
ERASMUS+ OUR SPACES
Ania Skrzypczak i Sergiusz Bosz z klasy drugiej dwujęzycznej przemawiali podczas międzynarodowej debaty na temat skutków pandemii Corona wirusa. W dyskusji online wzięli udział uczniowie z sześciu krajów partnerskich naszego projektu Erasmus+ Our Spaces. Uczniowie z Niemiec, Szwecji, Estonii, Łotwy oraz Finlandii mogli podzielić się własnymi obserwacjami i przemyśleniami w związku z istniejącą pandemią oraz efektywnością zdalnego nauczania.