Laureatki i finalistki Ogólnopolskiego Wielkiego Maratonu Czytelniczego dla szkół ponadpodstawowych „Na literackim szlaku”

 

Laureatki i finalistki Ogólnopolskiego Wielkiego Maratonu Czytelniczego

dla szkół ponadpodstawowych „Na literackim szlaku”

11 czerwca 2024r. w audytorium Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku odbyła się Gala XV Ogólnopolskiego Wielkiego Maratonu Czytelniczego „Na literackim szlaku”. Uczennice Zofia Stankowska oraz Malwina Migawa zostały laureatkami WMC. Zaś Amelia Hinca i Teresa Stencel otrzymały tytuł finalistek.

Wielki Maraton Czytelniczy to ogólnopolski konkurs dla młodzieży, która kocha książki i chce rozwijać swoją wiedzę o literaturze. Z Klasztornej aż 16 uczniów uczestniczyło w zmaganiach czytelniczych. Niektórzy rozpoczęli tę przygodę już w szkole podstawowej. Są też takie osoby, które przystąpiły do WMC w liceum.

Wszystkim gratulujemy wytrwałości i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach Wielkiego Maratonu Czytelniczego „Na literackim szlaku”.

 

L 3
LO 3
LO 2
LO 10
LO 5
LO 10