Zwycięstwo I LO w Debatach

11.04.2017r. drużyna w składzie: Zofia Kobiela, Agata Cyrzan, Łukasz Wicki, Benedykt Bela wygrała Regionalny Turniej Debat Oksfordzkich w Gdańsku, odbywający się w ramach II edycji Pomorskiej Ligi Debat - DEBATY Z ENERGIĄ.

Opiekunem drużyny jest doradca zawodowy Magdalena Plichta.

W pierwszej debacie kartuscy licealiści zmierzyli się z drużyną z ZSZiO w Żukowie, a w drugiej, do której awansowali z doświadczoną już drużyną XX LO w Gdańsku.

W podsumowaniu turnieju, ogłaszając werdykt komisja sędziowska podkreśliła wysoki poziom, jaki prezentowali uczniowie I LO.

Pomorska Liga Debat jest projektem szkoleniowo-turniejowym organizowanym przez Instytut Debaty Publicznej. W projekcie bierze udział 16 szkół ponadgimnazjalnych z województwa pomorskiego. Turnieje regionalne poprzedzały szkolenia, a  24 kwietnia na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się Wielki Finał, w którym drużyna I LO w Kartuzach zmierzy się ze zwycięzcami pozostałych turniejów regionalnych.