Podhalańskie i spiskie drogi do niepodległości 2017

Drużyna Liceum na Klasztornej wygrała etap powiatowy X Konkursu „Podhalańskie i spiskie drogi do niepodległości”

 

Zwycięska drużyna przed konkursem.

10 października 2017r. w Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach odbył się X Konkurs Powiatowy „Podhalańskie i spiskie drogi do niepodległości”. Skierowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu kartuskiego. Tematyka konkursu w roku 2017 r. obejmowała zagadnienie „Roli powstań śląskich i plebiscytów w kształtowaniu się granic II Rzeczypospolitej”. Z LO na Klasztornej udział braly dwie drużyny. Drużyna w składzie: Justyna Jelińska, Anna Walińska i Dawid Lewna uzyskała największą liczbę punktów i zwyciężyła w konkursie.

 

Zwycięska reprezentacja I LO w składzie : Justyna Jelińska, Anna Walińska

i Dawid Lewna

10 listopada reprezentować będzie powiat kartuski w finale konkursu w Białym Dunajcu. Spotka się tam ze zwycięskimi drużynami z powiatów partnerskich powiatu zakopiańskiego.