III Kiermasz Charytatywny " Klasztorna Pomaga"

 

Występ nauczycieli I LO na Klasztornej, którzy wcielili się w postaci aniołów, diabłów, pasterzy i Świętej Rodziny, znów wzbudził furorę. Jasełka towarzyszyły Charytatywnemu Kiermaszowi Świątecznemu. Wszystko odbyło się się w szczytnym celu, by zebrać pieniądze na potrzeby Kartuskiego Hospicjum Domowego.

Nauczyciele Klasztornej nie zawiedli i znowu dali prawdziwy popis swoich aktorskich umiejętności. Po raz trzeci znakomicie zagrali w Jasełkach, zbierając gorące oklaski i salwy śmiechu. Pokazali, że „Każdy może dobrym być”, nawet wygnany z piekła diabeł.

 Znów mistrzowsko Heroda zagrał Wojciech Chlebba, a Trzej Królowie, w których wcielili się Zdzisław Sokół, Andrzej Klasa i ks. Stanisław Mejer, wzbudzili furorę. Wspaniale diablicę Hellę zagrała Ewa Marszałkowska, jej towarzysza Borutę – Ryszard Dawidowski, a czterej Pastuszkowie: Joanna Tusk-Wolska, Jadwiga Ortmann-Ulatowska, Agnieszka Niklas i Daria Bemowska, byli wprost bezkonkurencyjni. Wszyscy aktorzy, bez wyjątku, doskonale odegrali swoje role. Reżyserem tego wyjątkowego spektaklu była Beata Grzenkowicz, ona także odpowiadała za opracowanie scenariusza. Muzyką i aranżacjami zajął się Mirosław Lange.

Wszyscy działali w słusznej sprawie – środki zgromadzone podczas kiermaszu świątecznych akcesoriów, licytacji, loterii, sprzedaży ciast, przekazane zostaną na potrzeby Kartuskiego Hospicjum Domowego. Ks. Marek Trybowski podziękował wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego wydarzenia.

- Czuć ogromne zaangażowanie młodzieży, nauczycieli, rodziców, darczyńców – mówił. – Była to przepiękna szopka bożonarodzeniowa, było w niej mnóstwo wątków, które warto wziąć sobie do serca. Dzisiejsze spotkanie jest w przededniu rozpoczęcia Adwentu. To dobry czas dla każdego z nas, warto, byśmy wracając do tego wydarzenia, które widzieliśmy przed chwilą, wzięli do serca niektóre wątki i wcielili je w życie. Matka Teresa mówiła, że jak patrzysz z miłością w oczy drugiego człowieka, to wtedy dzieje się prawdziwe Boże Narodzenie. My dzisiaj uczestnicząc w tym wydarzeniu też myślimy o ludziach chorych i cierpiących. Chciałbym wam życzyć, aby w domu, wśród najbliższych, w waszym miejscu pracy, gdziekolwiek się znajdujecie, w waszych sercach zawsze było Boże Narodzenie.

W Jasełkach wystąpili:

Narrator – dyrektor Maria Mejer-Kobiela, Maryja – Katarzyna Grzenkowicz, Józef – Ryszard Leszkowski, Archaniołowie: Gabriel – Grażyna Żakowska, Michał – Emilia Leszkowska, Rafał – Edyta Januszewska, Piotr – Żaneta Hinca, małe Aniołki – Sabina Kobiela i Magda Plichta, Diabły : Lucyfer – Beata Grzenkowicz, Boruta – Ryszard Dawidowski, Hella – Ewa Marszałkowska, nawrócony diabeł Rokita – Maciej Skierka, Herod – Wojciech Chlebba, Kacper – Zdzisław Sokół, Melchior – ks. Stanisław Mejer, Baltazar – Andrzej Klasa, Żyd Icek – Łukasz Puzdrowski, Śmierć – Martyna Jaskulska, Pasterze: Kuba – Joanna Tusk-Wolska, Maciek – Jadwiga Ortmann-Ulatowska, Stach – Agnieszka Niklas, Antek – Daria Bemowska.

Magdalena Dzienisz expresskaszubski.pl

 
 
W zakładce filmy jest dostępny cały materiał z jasełek nakręcony i udostępniony przez Józefa Bele - serdecznie dziękujemy za pomoc