XIII Targi ,,Nauka - Praca - Kariera"

6 marca 2018 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kartuzach przy ul. Klasztornej 4 odbyły się XIII Targi ,,Nauka - Praca - Kariera".

Uczestniczyło w nich ok. 30 uczelni wyższych, szkół policealnych, byli też przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach oraz takich instytucji jak: Powiatowy Urząd Pracy w Kartuzach, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Kartuzach, Punkt Pośrednictwa Pracy w Kartuzach.

Spotkały się z dużym zainteresowaniem młodzieży. Oprócz wszystkich uczniów naszej szkoły odwiedzili je uczniowie wraz z nauczycielami z innych szkół ponadgimnazjalnych z całego powiatu.

Przez cały czas trwania Targów można było:

- uzyskać informacje o aktualnych ofertach edukacyjnych wyższych uczelni, szkół policealnych przy ich stoiskach informacyjnych,

- uzyskać informacje dotyczące przebiegu rekrutacji do policji,

- skorzystać z pomocy przedstawicieli takich instytucji, jak Powiatowy Urząd Pracy w Kartuzach, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Kartuzach, Punkt Pośrednictwa Pracy w Kartuzach,

- wykonać u doradców zawodowych testy predyspozycji zawodowych,

Przedstawiciele uczelni, szkół policealnych przygotowali dla uczniów oprócz oferty edukacyjnej wiele atrakcji, m.in.: pokazy, quizy i konkursy organizowane przy stoiskach.

Targi organizowane w szkole przez doradcę zawodowego Magdalenę Plichta dają możliwość uzyskania niezbędnych informacji o rekrutacji, przebiegu dalszego kształcenia, możliwościach rozwoju nie tylko maturzystom, ale też ich młodszym koleżankom i kolegom. Zostały bardzo wysoko ocenione zarówno przez wystawców, jak i przez uczniów.

Zdjęcia są dostępne w galerii