„LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO”

 

„LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO”

            W dniu 8 marca br. w Zespole Szkół Samochodowych w Gdańsku odbył się etap wojewódzki IX Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. W roku szkolnym 2017/2018 Olimpiada obejmowała okres od 1887 do 1922 i nosiła tytuł "O niepodległą i granice Rzeczpospolitej ". Uczestniczyło w nim 18 najlepszych uczniów szkół województwa pomorskiego, którzy zwyciężyli w eliminacjach międzyszkolnych.

            Dwoje uczniów z I LO na Klasztornej – Justyna Jelińska z IIIf i Patryk Kąkol z IIa reprezentowali szkołę na szczeblu wojewódzkim. Opiekunem uczniów była pani Edyta Januszewska.

Justyna Jelińska i Patryk Kąkol z opiekunem p. Edytą Januszewską w czasie konkursu

 

           

            Do etapu ogólnopolskiego Olimpiady  kwalifikowali się uczniowie, którzy zdobyli z części pisemnej i ustnej 60 % możliwych do uzyskania punktów. Wśród najlepszej czwórki województwa pomorskiego znalazła się uczennica z Klasztornej, Justyna Jelińska. To ogromny sukces Justyny! Gratulujemy ogromnej wiedzy i awansu do etapu ogólnopolskiego! Należy również dodać, iż niewiele punktów zabrakło Patrykowi do dalszego awansu. 

Justyna odbiera gratulacje od głównego organizatora Olimpiady pana Kwidzińskiego

                       Justyna i Patryk z nagrodami i pamiątkowymi medalami

            W dniu 22 marca odbędą się eliminacje pisemne etapu ogólnopolskiego, które najlepszym uczniom zapewnią zwolnienie z matury  i udział w Gali Finałowej w Warszawie.