I LO w Kartuzach w półfinałach Pomorskich Meczów Matematycznych

 

I LO w Kartuzach w półfinałach Pomorskich Meczów Matematycznych

I Liceum Ogólnokształcące w Kartuzach od trzech lat bierze udział w rozgrywkach Pomorskich Meczów Matematycznych organizowanych przez Instytut Matematyki Wydziału MFiI Uniwersytetu Gdańskiego i Stowarzyszenie „Bez rutyny”. W meczach eliminacyjnych rywalizują ze sobą dziesięcioosobowe drużyny różnych szkół ponadgimnazjalnych. Zawodnicy rozwiązują zadania, zadawane przez drużynę przeciwną i demonstrują ich rozwiązania jurorom. Zadania są nietypowe, trudne, wymagające od uczniów wzniesienia się ponad ogólnie stosowane algorytmy.

W roku szkolnym 2017/18 drużyna I LO po rozegraniu dwóch meczów eliminacyjnych, zakwalifikowała się do ćwierćfinałów.   Po wygranym meczu z drużyną III LO w Sopocie, zawodnicy
I LO zakwalifikowali się do półfinałów jako jedna z czterech najlepszych drużyn w województwie. Znaleźli się wśród drużyn z gdyńskiej „trójki”, gdańskiej „jedynki” i Gdańskiego Liceum Autonomicznego.

W dotychczasowych rozgrywkach drużynę LO na Klasztornej reprezentowali uczniowie:
klasy 3c - Benedykt Bela – kapitan, Laura Serkowska , Przemysław Koden, Magdalena Nagel,
3f – Dawid Lewna, Justyna Jelińska 2c - Wiktoria Bronk, Kacper Bielecki, , Krzysztof Kąkol,   Rafał Staroszczyk, 2g - Piotr Grzywacz i klasy 1c - Maciej Cichosz. Koordynacją PMM zajmuje się p.Maria Marcinkowska, jurorem w meczach matematycznych jest p.Violetta Ortmann, przygotowaniem uczniów do meczów zajmują się: p. Elżbieta Klas, p.Violetta Ortmann i p.Maria Marcinkowska

M.Marcinkowska