konkurs języka angielskiego ENGLISH ACE

Dnia 7.03.2018 odbył się ogólnopolski konkurs języka angielskiego ENGLISH ACE, organizowany przez Jersz - Łowcy Talentów. Konkurs ten sprawdza nie tylko wiedzę leksykalno-gramatyczną, ale zawiera również pytania z historii i kultury obszaru anglojęzycznego. Tegoroczny test wielokrotnego wyboru nie należał do łatwych. W całym kraju aż 540 uczniów klas drugich postanowiło sprawdzić swe możliwości w tym konkursie, w tym 16 uczniów z I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im.H.Derdowskiego w Kartuzach. Fantastyczny wynik i tytuł laureata osiągnęła Sara Murszewska (2e), która uzyskała 196 pkt (na 224 możliwych) i tym samym zajęła 1 miejsce w województwie, a 3 w kraju!Łukasz Warmowski (2e) z wynikiem 186 pkt również otrzymał tytuł laureata, zajął 2 miejsce w województwie i 11 w kraju. Uczniowie Ci otrzymali nagrody o wartości 200 zł. Serdecznie gratulujemy!