Targi Pracy 18.04

 

 

18.04 grupa uczniów z klasy IId oraz IIf udała się wraz z wychowawcą Marią Szałach – Marcinkowską oraz doradcą zawodowym Magdą Plichta na Metropolitalne Targi Pracy Amber Expo w Gdańsku. Targi te uchodzą dziś za jedno z najważniejszych w regionie wydarzeń z obszaru biznesu i HR. Każdego roku swoje propozycje zatrudnienia prezentuje tam wielu wystawców, wśród których nie brakuje zarówno znanych i cenionych marek, jak i regionalnych zakładów pracy. Organizatorem imprezy jest Gdański Urząd Pracy oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku.

Odwiedzający Targi mogli dowiedzieć się jakich kandydatów poszukują firmy oraz jak wygląda oferta trójmiejskich pracodawców.

W Alei Rekrutacji eksperci podpowiadali jak tworzyć dokumenty aplikacyjne, można było wykonać zdjęcie do tych dokumentów oraz szlifować umiejętności z zakresu prezentacji podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Przy stoisku Centrum Rozwoju Talentów pracownicy pomagali odkrywać zawodowe predyspozycje i określać dalszą ścieżkę kariery.

Z pracownikami Urzędów Pracy w Gdańsku można było porozmawiać o swoich planach edukacyjnych i zawodowych. Spotkanie z doradcą było doskonałą okazją do samopoznania. Zainteresowani mogli zapoznać się również z bogatą ofertą bezpłatnych szkoleń, staży.

Na scenie – ciekawe wystąpienia ekspertów. Dodatkowo uczniowie wzięli udział w warsztatach „Savoir vivre na co dzień i w biznesie” oraz Jaka będzie Twoja przyszłość? Praktyczny warsztat dla poszukujących pomysłu na siebie”.