V edycja Tygodnia Konstytucyjnego w LO na Klasztornej

V edycja Tygodnia Konstytucyjnego

w LO na Klasztornej

W dniu 4 czerwca 2018 r. w LO na Klasztornej odbyły się zajęcia związane z V Tygodniem Konstytucyjnym organizowane przez Stowarzyszenie im. prof. Z. Hołdy.

Dotyczyły one znaczenia Konstytucji w życiu obywateli, a także roli i znaczenia wyborów oraz samorządności. Celem projektu było zwrócenie uwagi na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji.

Patronat honorowy nad Tygodniem Konstytucyjnym objął Rzecznik Praw Obywatelskich dr Adam Bodnar.

W naszej szkole zajęcia w formie warsztatów poprowadziła prawnik, pani Agnieszka Rezmer, a udział w nich wzięli uczniowie klasy Ia, Ib i IIb. W czasie warsztatów prowadząca promowała świadome obywatelstwo, zachęcała uczniów do większego zainteresowania się sprawami publicznymi i udziału w wyborach.