I LO w Gdynii

 9 czerwca br. gościliśmy w Gdyni, uczennice z grupy języka kaszubskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Hieronima Derdowskiego z Kartuz wraz z nauczycielką Karoliną Serkowską. Zwiedzanie Gdyni rozpoczęliśmy od Kamiennej Góry. Po obejrzeniu pięknej panoramy miasta, swe kroki skierowaliśmy w stronę dawnego serca Gdyni – placu Kaszubskiego, gdzie natrafiliśmy na wiele kaszubskich tropów. Kolejnym punktem było zwiedzanie Muzeum Miasta Gdyni wraz z nową wystawą stałą. Z Muzeum, podążyliśmy pięknym Bulwarem Nadmorskim w stronę Urzędu Miasta Gdyni, gdzie oczekiwał nas Jerzy Miotke – wieloletni wiceprezydent i wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni, który podczas zwiedzania Sali Obrad Rady Miasta Gdyni, przybliżył nam szczegóły pracy samorządowców. Kolejną atrakcją były kaszubskie warsztaty malowania na ceramice w Kaszubskim Forum Kultury poprowadzone przez absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych – Małgorzatę Bądkowską. Ostatnie punkty naszej wycieczki to: malownicza Polanka Redłowska oraz gdyńska plaża. Historię Gdyni przybliżał podczas wycieczki – Andrzej Busler – prezes gdyńskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Zapraszamy ponownie do słonecznej Gdyni!