Nowa nauczycielka języka angielskiego Penny Shefton

We wrześniu, do grona nauczycieli na Klasztornej dołączyła Penny Shefton, Angielka urodzona w Newcastle upon Tyne. Jest absolwentką Bedford College przy University of London, które ukończyła z dyplomem licencjata w dziedzinie Literatury Angielskiej. Swoje doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego zdobywała w wielu krajach, szczególnie Europy wschodniej, pracowała w szkołach państwowych i językowych w Bratysławie, Petersburgu, Moskwie i wreszcie Gdańsku gdzie też aktywnie związała się z najstarszym i przez długi czas jedynym teatrem anglojęzycznym działającym przy Uniwersytecie Gdańskim, MAYBE THEATRE COMPANY. Owocem tej współpracy były liczne sztuki teatralne w języku angielskim wystawione na deskach teatru Wybrzeże, Miniatura oraz Teatru w Oknie na ul Długiej.

Uczniowie klas dwujęzycznych na Klasztornej w ramach zajęć języka angielskiego będą mieli 2 godz konwersacji z Penny w tygodniu, co bez wątpienia pomoże im nabyć dodatkowej płynności i swobody w wypowiadaniu się po angielsku i kto wie, może wystawią razem sztukę teatralną..