Utworzenie Ogrodu Edukacyjnego„EkoKlaszotrna”

„Utworzenie Ogrodu Edukacyjnego„EkoKlaszotrna”

W I Liceum Ogólnokształcącym im. H. Derdowskiego z Oddziałami Dwujęzycznymi odbyło się podsumowanie projektu pt. „Utworzenie Ogrodu Edukacyjnego„EkoKlaszotrna”, który realizowało Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły „Klasztorna” w ramach Programu Grantowego Starostwa Powiatowego w Kartuzach.

W podsumowaniu wzięli udział przedstawiciele starostwa: Bogda Łapa – Wicestarosta, Zdzisław Sokół – członek Zarządu, Maria Mejer-Kobiela Dyrektor ZSO, Mirosław Pleszek Kierownik Gospodarczy ZSO oraz Andrzej Klasa – nauczyciel, koordynator projektu wraz z grupą młodzieży z kl.IIg pomagającej przy tworzeniu Ogrodu.

W „Ogrodu Edukacyjnym” znajduje się „Tradycyjny Sad” składajacy się ze starych gatunków drzew owocowych, gatunki roślin chronionych, tablice informacyjne, domki dla owadów. Teren został ogrodzony.

Projekt Ogrodu Edukacyjnego o charakterze ekologicznym z mini sadem, domkami dla owadów jest projektem innowacyjnym w powiecie kartuskim służącej młodzieży liceum jak i chętnym dzieciom i młodzieży z innych szkół do odwiedzenia tego miejsca.

Podziękowania dla firm, które rzeczowo wsparły projekt: firmie BOWAMAT M.Kopczyński z Kamienicy Szlacheckiej oraz TARTAK Jażdżewski z Łączyńskiej Huty.