Obchody 100-lecia niepodległej Polski

Przedrocznicowy piątek, 9 listopada br., wypełniły obchody 100-lecia niepodległej Polski w szkołach oraz instytucjach edukacyjno-artystycznych w Powiecie Kartuskim. Również ILO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. H. Derdowskiego w Kartuzach uczciło wyjątkowe święto poprzez organizację apelu w formie montażu słowno-muzycznego. Uczniowie zaprezentowali przekrój literatury polskiej w latach walk o niepodległość. Młodzi artyści wykazali się zaangażowaniem o ogromnym ładunku emocjonalnym, deklamując wzruszające i wzmagające wolę walki fragmenty dramatów i poezji wybitnych polskich twórców. Słowo przeplatane było utworami muzycznymi o charakterze wolnościowych hymnów, a także protest-songów z repertuaru Grechuty, Prońko, czy Pietrzaka w wykonaniu zespołu szkolnego SomGorsi pod opieką Mirosława Lange. Przed częścią artystyczną dyrektor Witold Wojewódka przywitał zgromadzonych historyczną refleksją oraz zaprosił całą społeczność szkolną do udziału w akcji odśpiewania hymnu narodowego o godz. 11:11.