Natalia Wolska i Martyna Klinkosz w finale IX Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „GRUDZIEŃ 70”

Natalia Wolska i Martyna Klinkosz

z LO na Klasztornej

w finale

IX Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

„GRUDZIEŃ 70”

W ubiegłym tygodniu w gdańskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej we Wrzeszczu, 49 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu całego województwa pomorskiego rywalizowało na etapie międzyszkolnym Konkursu Historycznego „Grudzień 70”. Celem konkursu jest poznanie genezy, przebiegu i skutków Rewolty Grudniowej.

Dwie uczennice z LO na Klasztornej : Natalia Wolska i Martyna Klinkosz wykazały się bardzo dobrą znajomością tematu i awansowały do finału . W połowie grudnia wraz z opiekunem panią Edytą Januszewską pojadą na finał, który będzie miał miejsce w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku.

Natalia Wolska i  Martyna Klinkosz w czasie konkursu