"In business there is always a motive"

 

 

W dniach 14 i 17 grudnia 2018r. odbył się spektakl pt. "In business there is always a motive", przygotowany przez klasę dwujęzyczną - 3e. Głównym językiem przedstawienia był angielski, ale widzowie mogli również usłyszeć włoski, hiszpański, niemiecki i holenderski. Tematem przedstawienia była tajemnicza śmierć bogatej inwestorki Moniki Bailey, poprzedzona radosnym spotkaniem rodzinno-zawodowym. Kto postanowił pozbyć się głównej bohaterki i dlaczego? Czy wszystko w jej życiu było takie idealne, na jakie wyglądało? Na te pytania próbują odpowiedzieć oficerowie policji, prowadzący swoje szczegółowe śledztwo, w trakcie którego przesłuchują podejrzanych i odkrywają coraz bardziej zaskakujące fakty... Nieprzewidywalny finał spotkał się z uznaniem widzów, którzy nagrodzili wykonawców gromkimi brawami.
Pomysłodawczynią scenariusza była uczennica kl.3e - Wiktoria Kaczmarska.
Ogromne podziękowania dla Penny Shefton, która nie tylko pomogła dopracować scenariusz, ale również udzieliła uczniom wielu wskazówek dotyczących gry na scenie.