Oliwia Klebba z klasy 2e laureatką 6. edycji Olimpiady Solidarności

Oliwia Klebba z klasy 2e laureatką 6. edycji Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii

W miniony czwartek, 14 marca 2019, odbył się wojewódzki finał Olimpiady Solidarności. W całej Polsce w tym etapie olimpiady wzięło udział 840 uczniów, zaś w Gdańsku ponad 50, w tym dwie reprezentantki naszej szkoły- Oliwia Klebba i Helena Trocka. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Na teście pojawiły się pytania o cenzurę, stan wojenny czy o zwolnienie Anny Walentynowicz. Licealiści i uczniowie techników musieli wykazać się wiedzą z historii Polski z lat 1970-1990.

Troje laureatów z najwyższymi wynikami w danym regionie stworzy drużynę, która w finale ogólnopolskim zawalczy o zwycięstwo. Laureaci spotkają się najpierw na wizycie studyjnej w Gdańsku, a następnie podczas finału konkursu w czerwcu - w Poznaniu. Wśród laureatów znalazła się Oliwia Klebba z klasy 2e, która ostatecznie uplasowała się na trzecim miejscu i wraz z dwójką innych uczniów pojedzie na finał do Poznania.

Olim_Sol_2019 Olim_Sol_2019

Konkurs „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii” to największy i ogólnopolski konkurs historyczny dla uczniów szkół średnich w Polsce. Zwycięzcy olimpiady otrzymają indeksy uniwersyteckie, stypendia i atrakcyjne nagrody rzeczowe.