XIV Speakers' Corner

We wtorek 26 marca 2019 roku w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kartuzach odbył się XIV Speakers' Corner. Reprezentanci szkół ponadgimnazjalnych z Kartuz oraz Gimnazjum w Przodkowie zaprezentowali swoje umiejętności oratorskie w języku angielskim. Uczniowie przygotowali przemówienia na tematy, które są bliskie ich sercu. Prezentacjom towarzyszyło wiele emocji i zaangażowania. Komisja konkursowa kolejny raz oceniła wysoki poziom biegłości językowej, imponujące bogactwo językowe, naturalność, a przede wszystkim oryginalność i dojrzałość wybranych tematów.
Bezkonkurencyjny okazał się Jonasz Mielewczyk z I LO, drugie miejsce zajęła Wiktoria Leman z I LO, trzecie miejsce ex aequo zajęły Zuzanna Reglińska i Ewelina Pupacz z ZSZiO w Kartuzach.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję i zapraszam w przyszłym roku szkolnym. Dziękuję paniom: Dorocie Caravelli, Ewie Wilma oraz Beacie Węzeł za współpracę w jury.
Joanna Tusk-Wolska
organizatorka konkursu