konkurs „Niepodległe Pomorze”

Regulamin konkursu „Niepodległe Pomorze”

1. Organizatorem konkursu „Niepodległe Pomorze” jest Starosta Kartuski oraz I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Hieronima Derdowskiego w Kartuzach.

1. Celem konkursu jest upamiętnienie 100 rocznicy powrotu Pomorza w granice Rzeczypospolitej i „zaślubin Polski z morzem” oraz pogłębienie wiedzy historycznej uczniów biorących udział w konkursie.

1. Warunki udziału w konkursie
  • W konkursie udział biorą 3-osobowe zespoły uczniów, po jednym zespole z każdej szkoły ponadpodstawowej z terenu powiatu kartuskiego.
  • Uczniowie przygotowują się do konkursu pod kierunkiem swojego nauczyciela historii.
  • Udział uczniów w konkursie zgłasza dyrektor szkoły, drogą mailową, na adres Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Kartuzach w terminie do 31 stycznia 2020r.
  • W procesie przygotowania się do konkursu uczniowie korzystają z zasobów bibliotecznych swojej szkoły lub dowolnych innych źródeł.

1. Termin i miejsce konkursu
  • Konkurs odbędzie się 7 lutego 2020 r. ( piątek ) w godz. 10:00 – 13:30
    w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kartuzach ul. Klasztorna 4.

1. Zasady konkursu
  • Zespoły uczniów uczestniczące w konkursie odpowiadają na pytania przygotowane przez komisję konkursową.
  • Wszystkie zespoły otrzymują te same pytania, na które udzielają pisemnej odpowiedzi.
  • Odpowiedzi przekazuje się komisji konkursowej. Komisja głośno odczytuje odpowiedzi i ocenia je, przyznając 2, 1 lub 0 punktów.
  • Niewyłonienie zwycięzcy (po 7 pytaniach) powoduje przeprowadzenie dogrywki między dwoma zespołami, które otrzymały największą ilość punktów.
  • W dogrywce zespoły odpowiadają na trzy pytania - ustnie.

1. Nagrody
  • Uczniowie i nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu otrzymają nagrody ufundowane przez Powiat Kartuski.

1. Kontakt z organizatorami
  • Witold Wojewódka – Wicedyrektor I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Hieronima Derdowskiego w Kartuzach,
    tel. 58 681 04 34
  • Justyna Machut – Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Kartuzach, tel. 535 005 521, 535 474 258, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.