III Pomorski Konkurs – Zbrodnia Piaśnicka – Młodzi Pamiętają

III Pomorski Konkurs – Zbrodnia Piaśnicka – Młodzi Pamiętają

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III Pomorskim Konkursie – Zbrodnia Piaśnicka- Młodzi Pamiętają. Konkurs był pod patronatem Wojewody Pomorskiego, Urzędu Miasta Gdyni, Kuratorium Oświaty w Gdańsku oraz Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku. Głównym celem konkursu było uczczenie pamięci Polaków zamordowanych w lasach piaśnickich w 1939 r oraz poszerzenie wiedzy o polityce okupacyjnej III Rzeszy na Pomorzu. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach : grafika komputerowa, plakat i wiersz.

Z I LO na Klasztornej udział wzięły cztery uczennice z 3ag i to z dużym sukcesem.

W kategorii WIERSZ: Aleksandra Czekajło zajęła II miejsce, a Aleksandra Kinal w kategorii PLAKAT: - III miejsce . Opiekunem konkursu była p. Edyta Januszewska

Gratulacje !!! Wszystkie uczestniczki otrzymały nagrody od organizatorów konkursu.