Zdrowie środowiskowe Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

O wpływie czynników środowiskowych na zdrowie człowieka opowiedziała uczniom klas biologiczno – chemicznych IIIdp oraz IIIdg prof. Lidia Wolska, kierownik Zakładu Toksykologii Środowiska oraz kierunku Zdrowie środowiskowe Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, którą gościliśmy w szkole 4.03.2022r. Jak się okazało, bardzo wiele czynników ma znaczenie dla zdrowia człowieka: od zanieczyszczeń po wypijaną wodę i zjadane produkty. Była to również okazja, by uczniowie klas biologiczno – chemicznych lepiej poznali specyfikę kierunków na Wydziale Nauk o Zdrowiu. Kierunek Zdrowie środowiskowe otrzymał akredytację Studia z Przyszłością 2017 i certyfikat nadzwyczajny Lidera Jakości Kształcenia jako jedyny kierunek w północnej Polsce.

zdriowie srodowiskowe 1

zdriowie srodowiskowe 2