IIB i IIC na wycieczce w Warszawie

 

Wreszcie spełniły się marzenia uczniów! Po wielu miesiącach lockdown’u z powodu pandemii młodzież z kl. II b i II c udała się na trzydniową wycieczkę do Warszawy. Uczniowie zwiedzili muzeum POLIN, poznali historię Żydów polskich. Zaś na Niewidzialnej Wystawie odbyli wyjątkową interaktywną wyprawę w świat całkowitej ciemności, podczas której mogli wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, dotyku, węchu. Niesamowitych wrażeń dostarczyła wizyta w Sejmie Rzeczpospolitej oraz spacer po Parku Łazienki Królewskie i po Starym Mieście. Młodzież zwiedziła także Zamek Królewski, w którym podziwiała obrazy Jana Matejki. Odbyła również wędrówkę trasą „Piłkarskie emocje” na Stadionie Narodowym. Ważnym punktem wycieczki był pobyt w Muzeum Powstania Warszawskiego, będącym hołdem mieszkańców Warszawy dla tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę w 1944 roku.

Uczniowie zwiedzili wiele interesujących miejsc w stolicy Polski. Panowała miła atmosfera, która wpłynęła pozytywnie na integrację młodzieży.

wawa2022 16
wawa2022 7
wawa2022 8
wawa2022 17
wawa2022 12