Finał X Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego

2 i 3czerwca 2022 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kartuzach odbył się finał
X Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego z udziałem uczniów z powiatów współpracujących z powiatem kartuskim. Wzięli w nim udział uczniowie liceum i technikum szkół ponadpodstawowych z czterech powiatów: kartuskiego, tatrzańskiego, świdnickiego i łowickiego. Konkurs został zorganizowany pod patronatem Starosty Kartuskiego, a jego koordynatorem jest nauczycielka matematyki w ZSO w Kartuzach, Pani Karolina Laskowska-Treder.

Aby wziąć udział w etapie międzypowiatowym konkursu uczniowie musieli pokonać swoich rywali w etapie powiatowym. W etapie powiatowym X Międzypowiatowego  Konkursu Matematycznego, który odbył się 27 kwietnia 2022 roku zwycięzcami zostali:

I miejsce – Szymon Koszałka, uczeń ZSO w Kartuzach

II miejsce – Mateusz Formela, uczeń ZSO w Kartuzach

III miejsce – Jakub Bronk, uczeń ZSO w Kartuzach

IV miejsce – Szymon Górlikowski, uczeń ZSP w Sierakowicach

Finał międzypowiatowy konkursu, w każdym roku szkolnym organizowany jest przez inny powiat. W tym roku organizowany był przez Powiat Kartuski i odbywał się w ZSO w Kartuzach. Przez trzy dni gościliśmy uczniów z partnerskich powiatów w naszym mieście. Uczestnicy konkursu integrowali się podczas wspólnego wyjazdu na Westerplatte, rejsu do Gdańska
i zwiedzania Starówki.

2 czerwca 2022 roku odbył się finał indywidualny X Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego, w którym zwyciężyli:

I miejsce – Adrian Bętkowski (Powiat Świdnicki)

II miejsce – Dawid Kruk (Powiat Świdnicki)

III miejsce – Szymon Koszałka (Powiat Kartuski)

IV miejsceLidia Leja (powiat Tatrzański)

3 czerwca 2022 roku o zwycięstwo w konkursie walczyły czteroosobowe drużyny. W tych matematycznych rozgrywkach zwyciężyli:

I miejsce – drużyna powiatu świdnickiego

II miejsce – drużyna powiatu tatrzańskiego

III miejsce – drużyna powiatu kartuskiego

Nagrody i dyplomy podczas podsumowania Konkursu wręczył Wicedyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Kartuzach, Pan Wojciech Okroj. Nauczycielom matematyki, którzy pracowali w komisji konkursowej zostały wręczone podziękowania.

Gratulujemy wszystkim uczniom, a szczególnie chłopcom z klasy 3cp I LO

Szymonowi Koszałce , Mateuszowi Formeli i Jakubowi Bronkowi - do konkursu przygotowała ich pani Maria Szałach- Marcinkowska

8Powitanie
10Indywidualny Szymon Mateusz Jakub