Łukasz Hinc członkiem Młodzieżowego Sejmiku Województwa Pomorskiego

W terminie od 5.09 - 11.10 br. trwał nabór do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Pomorskiego, w skład którego włączono uchwaleniem ustawy z dnia 24.10 br. 33 młodych radnych. Miło nam poinformować, iż jednym z członków MSWP jest Łukasz Hinc, uczeń II klasy o profilu humanistycznym I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Hieronima Derdowskiego w Kartuzach.

W ramach rekrutacji,Łukasz opisał swoje doświadczenia w działalności na rzecz młodzieży, przedstawił cele i plany, które chciałby wdrożyć w życie po ewentualnym zakwalifikowaniu się do grona radnych. Rekomendację uczniowi wystawiła również szkoła.

Oficjalny wybór został zatwierdzony 24.10 br. w czasie trwania 47 Sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego. Niezwykle ucieszył nas fakt, że wśród 33 reprezentantów znalazł się nasz uczeń, Łukasz Hinc. Serdecznie mu gratuluejmy!

Pierwsza Sesja MSWP odbędzie się w dniach 19-20.11. br.

W ramach swoich uprawnień Młodzieżowy Sejmik będzie mógł wydawać opinie o projektach uchwał Sejmiku Województwa Pomorskiego oraz samodzielnie podejmować inicjatywy uchwałodawcze dotyczące młodzieży, a także będzie mógł kierować wnioski czy przyjmować apele wzywające do podjęcia określonych działań przez Sejmik i Zarząd Województwa.

MS Pomorskie 49
MS Pomorskie 92a