III edycji Pomorskiego Hackathonu dla uczniów szkół średnich

 

III edycji Pomorskiego Hackathonu dla uczniów szkół średnich

          Uczniowie kl. III c – Igor Baranowski, Szymon Drywa, Maksymilian Elas, Wiktor Laska, Maksymilian Wenta – wzięli udział w III edycji Pomorskiego Hackathonu dla uczniów szkół średnich.

          Hackathon odbył się 26-27 maja 2023 r. w 17 Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni. Hasło przewodnie brzmiało PRZYSZŁOŚĆ JEST TERAZ. Uczniowie nie musieli być mistrzami kodowania, aby wziąć udział w Hackathonie. Liczyły się przede wszystkim kreatywność i zdolność do tworzenia nowych rozwiązań.

stworzyli grę komputerową.

          Stworzony przez uczniów I LO w Kartuzach projekt gry komputerowej oceniany był według następujących kryteriów: innowacyjność i pomysłowość zaproponowanych rozwiązań, użyteczność i potencjał społeczny, design, możliwość wykorzystania przez grupę docelową.

          Głównymi organizatorami byli: Polsko – Japońska Akademia Technik Komputerowych w Gdańsku, 17 Liceum Ogólnokształcące w Gdyni. Natomiast wsparcie merytoryczne i szkoleniowe zapewniły firmy Microsoft oraz Intel.

 

kon inf 1
kon inf 2
kon inf 3
kon inf 4