Wycieczka Szlakiem Piastowskim

polskilad
Wycieczka Szlakiem Piastowskim
W dniach 12-14 czerwca br. klasa 1e wraz z uczniami z klas 1a,c,f wzięła udział w wycieczce Szlakiem Piastowskim do Gniezna, Poznania, Rogalina i Kórnika. Pierwszego dnia uczestnicy odwiedzili Archikatedrę Gnieźnieńską ze słynnymi romańskimi drzwiami oraz Muzeum Początków Państwa Polskiego, a także udali się do grodziska, gdzie najprawdopodobniej miejsce miał Chrzest Polski. Drugiego dnia uczniowie zwiedzili stolicę Wielkopolski – Poznań. Zobaczyli najstarszą część miasta – Ostrów Tumski oraz stare miasto, gdzie wzięli udział w grze miejskiej, a na jej zakończenie na wieży ratuszowej o godzinie 15.00 ukazały im się słynne koziołki. Kolejnym punktem programu była wizyta w Palmiarni i w Rogalowym Muzeum. Trzeci dzień upłynął na zwiedzaniu Pałacu Rodu Raczyńskich, w którego ogrodach znajdują się 700-letnie dęby Lech, Czech i Rus, oraz zamku w Kórniku.
Wycieczka została dofinansowana kwotą 15.000 zł w ramach przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki pt. „Poznaj Polskę”.