Wyjątkowe warsztaty odbywały się przez ostatnie kilka dni w liceum na „Klasztornej”. Uczniowie z trzech krajów nadbałtyckich: Estonii, Niemiec i Szwecji, przyjechali do naszej szkoły aby razem, w grupach mieszanych narodowości omawiać kwestię projektowania szkół tak aby lepiej służyły rozwojowi młodzieży oraz pracy nauczycieli. Każda z trzech grup opracowała projekt, który następnie pokazała uczniom klas dwujęzycznych w szkolnej auli. „Bardzo się cieszymy że mogliśmy gościć uczniów i nauczycieli z różnych szkół Europejskich, to była wspaniała okazja do promocji szkoły na szczeblu międzynarodowym” mówi Pani Dyrektor Maria Mejer-Kobiela.

Dzięki gościnności Pani Dyrektor muzeum Kaszubskiego, nasi goście dowiedzieli się także o naszej kulturze Kaszubskiej. Ostatnim punktem tego międzynarodowego spotkania było zwiedzanie Gdańska. „To była wspaniała wielokulturowa przygoda!” zgodnie stwierdzają uczniowie polskiego zespołu Nina, Nikola, Ania, Maja, Błażej i Norbert, „Zobaczyliśmy jak uczą się i co myślą nasi rówieśnicy z innych krajów, przez cały tydzień rozmawialiśmy po angielsku. Było super i mamy nadzieję na więcej takich projektów!”

Organizatorki warsztatów serdecznie dziękują Starostwu Powiatowemu w Kartuzach za wsparcie finansowe dzięki któremu udało się zorganizować to spotkanie z wielkim sukcesem. Justyna Juńska Nacel i Sabina Kobiela.