polskilad
Klasy dwujęzyczne w Londynie
W ramach projektu „Poznaj polskie ślady w Europie” grupa 20 uczniów z klas dwujęzycznych 2e i 3e wyjechała na wycieczkę do Londynu w dniach 30 listopada – 2 grudnia br. Pierwszego dnia odwiedzili Hotel Rubens, który służył za siedzibę Wodza Naczelnego i Premiera Rządu Polskiego na Uchodźstwie, generała Władysława Sikorskiego, co upamiętnia tablica pamiątkowa przy wejściu do hotelu. Następnie zobaczyli Buckingham Palace, Trafalgar Square, Piccadilly Circus i China Town. Drugiego dnia po zmianie warty pod Buckingham Palace uczniowie udali się do Opactwa Westminster by oddać hołd polskim lotnikom walczącym w bitwie o Anglię. Był też czas na rozrywkę w London Dungeon i podczas przejażdżki London Eye. Ostatni dzień wizyty w Londynie upłynął na zwiedzaniu Tower of London i podziwianiu Tower Bridge. Opiekunkami były nauczycielki języka angielskiego: p. Ewa Wilma i p. Justyna Juńska-Nacel.

Kwota dofinansowania projektu z Ministerstwa Edukacji i Nauki: 45 000 zł

plakat europa