Gra Miejska „Śladami niepodległych kobiet”

Dnia 10 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w grze miejskiej „Śladami niepodległych kobiet”. Wydarzenie to zostało zorganizowane wspólnie przez Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach, Starostwo Powiatowe w Kartuzach, Muzeum Kaszubskie im. F. Tredera w Kartuzach oraz naszą szkołę. Reprezentowały nas dwie drużyny w składzie:

 1. Pierwsza drużyna
 • Amanda Pawłowska
 • Patrycja Wrońska
 • Wiktoria Dzienisz
 • Magdalena Miotk
 • Maksymilian Piwka
 • Zuzanna Neubauer
 1. Druga drużyna
 • Jolanta Gostkowska
 • Kamila Sychta
 • Marta Reclaf
 • Julia Kobiela
 • Julia Formela
 • Nikodem Choszcz.

 

Celem gry było poznanie kobiet zasłużonych dla Kaszub i Polski w powiązaniu z Narodowym Świętem Niepodległości. Uczestnicy mieli za zadanie zdobywać punkty na kolejnych etapach. Do zadań należało między innymi rozpoznawanie różnych haftów, tworzenie makiet, odpowiedzi na pytania, sudoku i inne.