Konkursy 2017/2018 - osiągnięcia uczniów I LO

Konkursy i olimpiady

  1. Etap ogólnopolski

Nazwa

konkursu

Data

Liczba uczestników

Opiekun

Laureaci/

miejsca

Podhalańskie i spiskie drogi do niepodległości

9-11. 11.2017

3

Edyta Januszewska

I miejsce : Justyna Jelińska. Anna Walińska , Dawid Lewna

Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego

7-9 .06.2018

1

Edyta Januszewska

Tytuł finalisty Justyna Jelińska

Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego-

I część finału

22.03.2018

1

Edyta Januszewska

Justyna Jelińska- zwolnienie z matury z historii, awans do II części finału

Olimpiada Solidarności

6-8.06.2018

1

Edyta Januszewska- pomoc w przygotowaniach do finału w Katowicach

Natalia Wolska-udział w etapie ogólnopolskim

Pod gwiaździstym i biało czerwonym sztandarem

11.05. 2018

4

Ewa Marszałkowska

I miejsce (zespół : Marta Goluch i Patryk Kąkol)

II miejsce (zespół : Łucja Golanau i Weronika Płotka)

Konkurs Historyczny WSAiB

8 marca 2018

25

Edyta Januszewska Ewa Marszałkowska

III miejsce Dariusz Gruchała i Przemysław Oczk

 

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Rodzinie

12.04.2018

2

ks. Stanisław Mejer

Laureaci: Wiktoria Gafka i Wiktoria Plichta

V edycja Wielkiego Testu Wiedzy Geograficznej

w Toruniu

7 kwietnia 2018

6

Maria Stubińska

 

English Ace

07.03.2018

18

Martyna Jaskulska

Sara Murszewska – 3 miejsce w kraju

 Łukasz Warmowski 11 miejsce w kraju

English High Flier

29.11.2017

27

Martyna Jaskulska

Sara Murszewska 22 miejsce w kraju

Ogólnopolski konkurs krasomówczego w Bydgoszczy

23.03.2018

1

Martyna Jaskulska

Sabina Kobiela

Piotr Grzywacz., wyróżniony

XXV Ogólnopolski Festiwal Piosenki Francuskiej

25.05.2018

1

Janusz Petta

Wyróżnienie – Marta Goluch

JERSZ łowcy talentów

 

5

Joanna Tusk-Wolska

12 miejsce Justyna Jelińska

Turniej Wiedzy Psychologicznej

06.03.2018r.

18

Daria Bemowska

113 Marta Wenta

159 Justyna Jelińska

275 Klaudia Elas

319 Emanuela Paracka

369 Patrycja Karczewska

394 Zofia Hinca

423 Błażej Szwichtenberg

424 Martyna Sikorska

590 Patrycja Dąbrowska

630 Patrycja Wrońska

691 Patrycja Kąkol

725 Weronika Plichta

750 Agnieszka Leman

816 Kornelia Kujawska

847 Szymon Keller

885 Karina Kalkowska

935 Paulina Klebba

Olimpiada z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową

grudzień 2017 – styczeń 2018 (I etap internetowo)

2

Magda Plichta

Justyna Jelińska – awans do II etapu

Błażej Szwichtenberg - udział

 

  1. Etap wojewódzki

Nazwa

konkursu

Data

Liczba uczestników

Opiekun

Laureaci/

miejsca

Losy żołnierza dzieje oręża polskiego

03.2018

2

Edyta Januszewska

Laureat Justyna Jelińska

Olimpiada Solidarności

15.03.2018

2

Edyta Januszewska

II miejsce-Natalia Wolska

IV Internetowy Konkurs Wiedzy o UE

Marzec-kwiecień 2018

2

Edyta Januszewska

2 osoby- wyjazd do Brukseli- Dominik Ropela i Krystian Plichta

O100ja Polskości

Czerwiec-listopad 2018

2

Edyta Januszewska

2 osoby i drużyna z Ia i Ie

Konkurs Wiedzy o Pomorzu

24 marca 2018

2

Ewa Marszałkowska

 

Debaty Historyczne

20 marca 2018

4

Ewa Marszałkowska i Edyta Januszewska

 

Olimpiada Historyczna

13 stycznia 2018

4

Ewa Marszałkowska

 

Pomorskie Mecze Matematyczne

Listopad 2017 –kwiecień. 2018

12

Maria Szałach-Marcinkowska (koordynacja oraz przygotowanie 4 uczniów), Violetta Ortmann (sędziowanie i przygotowanie 4 uczniów), Elżbieta Klas (przygotowanie 4 uczniów)

IV m drużynowo

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Rodzinie

27.02.2018

2

ks. Stanisław Mejer

I miejsce: Wiktoria Gafka i Wiktoria Plichta

Metropolitalny Konkurs biblijny

12.05.2018

5

ks. Stanisław MEJER

I miejsce: Krystian Plichta, 2 miejsce: Zuzanna Kroenka

Ogólnoppolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

18.04 2018

3

Mirosław Lange, Stanisław Mejer

Udział 3 osoby

Pokaż nam język

8-11.05.2018.

5

Joanna Tusk-Wolska

 

Konkurs oratorski UG The best way to predict your future is to invent it 

23.02.2018

3

Martyna Jaskulska

Piotr Grzywacz zakwalifikował się do etapu ogólnopolskiego

Konkurs Deutsch-Land- Nachbarland organizowany przez Centrum Herdera Uniwersytetu Gdańskiego

08.06.2018

1

EmiliaLeszkowska

Mateusz Czaja – finalista,

V miejsce w województwie

Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny

29.05.2018r.

4

Koordynacja: Karolina Laskowska-Treder

Przygotowanie 3 uczestników: Maria Szałach-Marcinkowska

Przygotowanie 1 ucznia: Violetta Ortmann

II miejsce drużynowo

Pomorski Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

Kwiecień 2018

1

Andrzej Klasa

 

Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

06.04.2018

4

Andrzej Klasa

 

Olimpiada Ekologiczna

14.04.2018

2

Bożena Wesołowska

 

Etap finałowy Konkursu Wiedzy o Przedsiębiorczości

01.03.2018

8

MałgorzataFularczyk

 

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

17.04.2018

1

I. Bystron

 

  1. Etap powiatowy

Nazwa

konkursu

Data

Liczba uczestników

Opiekun

Laureaci/

miejsca

Podhalańskie i spiskie drogi do niepodległości

10.10 2017

6

Edyta Januszewska

3 osoby

Talent Roku 2018

finansowanie z CIE Kartuzy

20.03.2018

18

Bożena Jażdżewska,
Ewa Bystron

Recytacja – I miejsce Sylwia Hapka z Zespołu Szkół Technicznych w Kartuzach. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Justyna Bach z ZSP w Somoninie.

Eko-kabaret – I miejsce grupa z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących.

Piosenki aktorska – I miejsce Marta Goluch (I Liceum Ogólnokształcącego w Kartuzach)

Piosenka rozrywkowa - Paulina Wilczewska z I LO. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Arleta Barczyk z ZSZiO w Kartuzach.

Powiatowy konkurs matematyczny w Przodkowie

21.03.2018r.

3

ViolettaOrtmann

I V miejsce

Powiatowy Konkurs Matematyczny

17.04.2018r.

4

 

Koordynacja: Karolina Laskowska-Treder

Przygotowanie 3 uczestników: Maria Szałach-Marcinkowska

Przygotowanie 1 ucznia: Violetta Ortmann

I, II, III i IV m

Speakers’ Corner

26.02.2018.

16

Joanna Tusk-Wolska

1. Marcelina Szwaba

Powiatowy Konkurs Recytacji w Języku Angielskim w ZSZiO na Wzgórzu

22.02.2018

3

Beata Węzeł

1 miejsce – Marta Goluch

VII konkurs powiatowy Mistrz Parafrazy

13.04.2018

12

Sabina Kobiela

2 miejsce – Piotr Grzywacz

3miejsce– Łukasz Warmowski

IV Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

12.04.2018

1

Janusz Petta

1 miejsce – Marta Goluch

Speaker’s Corner

19.02.2018

 

Joanna Tusk-Wolska

1m - Marcelina Szwaba

Autoprezentacja

15.12.2017

2

Magda Plichta

udział

Debaty oksfordzkie

9.11.2017

6

Magda Plichta

III miejsce drużynowo

Benedykt Bela tytuł ,,Najlepszego mówcy”

Konkurs Literacki Towarzystwa Miłośników Kartuz: Kartuzy w poezji mieszkańców Kartuz

IX 2018

1

Grażyna Żakowska

I miejsce

Powiatowy Konkurs Mitologiczny

16 kwietnia 2018

3

Grażyna Żakowska

II miejsce

Konkurs multimedialny Kreowanie kultury przez media

30 maja 2018

2

Grażyna Żakowska

IX 20118

Lekcja historii i sztuki z J. Kaczmarskim

listopad 2017

2

Barbara Pisarek

I miejsce

X Pomorski Konkurs Interdyscyplinarny Różewicz w oczach młodych Pomorzan

II 2018

1

Beata Grzenkowicz

I miejsce

Twoje Zdrowie w Twoich Rekach

7.04.2018

3

Ewa Bystron

Izabela Bystron

 

VII Powiatowy Konkurs Geograficzny "Dookoła świata_Wody na kuli ziemskiej" w Żukowie

23.04.2018

4

Maria Stubińska

Im - Jan Szwaba

IIm Kinga Andryskowska

IVm Aleksander Skierka

  1. Zawody i rozgrywki sportowe

  1. Etap wojewódzki

Dyscyplina

sportowa

Data

Liczba uczestników

Opiekun

Laureaci/

miejsca

Finał Wojewódzkiej Licealiady w sztafetowych biegach przełajowych

19.10.2017r.

 

11 – chł.

11- dz.

Ryszard Dawidowski

Aleksandra Zabrocka

X – miejsce

VII - miejsce

Półfinał Wojewódzki w piłce ręcznej chłopców

11.12.2017

12-ch

Wojciech Chlebba

II- miejsce

Półfinał Wojewódzkiej Licealiady w piłce siatkowej dziewcząt

06.04.2018

7-dz

Łukasz Jakubek

II-miejsce

Finał Wojewódzki Licealiady w indywidualnych biegach przełajowych

16.04.2018

 

6-dz

6-dz

Ryszard Dawidowski

Aleksandra Zabrocka

XXII-Izabella Satrjan

  1. Etap powiatowy

Dyscyplina

sportowa

Data

Liczba uczestników

Opiekun

Laureaci/

miejsca

XXI Regionalne Biegi Brzegami Raduni

22.09.2017r.

 

12 – dz

10 – chł

Ryszard Dawidowski

Alina Michna

I m-ce drużynowo

I m-ce indywidualnie

Tomasz Kurowski

 

Sztafetowe Biegi Przełajowe

13.10.2017r.

 

12 – dz.

12 – chł.

Ryszard Dawidowski

A.leksandra Zabrocka

dz. I m-ce

chł. I m-ce

Powiatowa Licealiada w piłce ręcznej dziewcząt

15.11.2017r.

 

12- dz

Wojciech Chlebba

 

II m-ce

Powiatowa Licealiada w piłce ręcznej chłopców

07.11.2018r.

 

12 – dz.

Wojciech Chlebba

I miejsce

Powiatowa Licealiada w piłce nożnej halowej dziewcząt

23.01.2018

10-dz

Ryszard Dawidowski

I miejsce

Turniej Tenisa Stołowego „Dwie Rakiety”

16.02.2018r.

 

2-dz

2-chł

Alina Michna

II miejsce Agata Hebel

III miejsce Karolina Cymerman

III miejsce Paweł Rychlicki

V miejsce Dawid Makurat

Drużynowo III miejsce

Powiatowa Licealiada w koszykówce chłopców

16.03.2018r.

 

12 - chł

Wojciech Chlebba

II miejsce

Powiatowa Licealiada w koszykówce dziewcząt

14.03.2018r.

 

13 – dz.

Wojciech Chlebba

II miejsce

Powiatowa Licealiada w piłce siatkowej chłopców

13.03.2018r.

 

12 -chł.

Łukasz Jakubek

 

V miejsce

Powiatowa Licealiada w piłce siatkowej dziewcząt

06.03.2018r

 

12 – dz.

Łukasz Jakubek

I miejsce

Powiatowa Licealiada w piłce nożnej ( 6- osobowej)

29.03.2018r.

 

10 -chł.

Ryszard Dawidowski

IV miejsce

Drużynowe biegi przełajowe

5.04.2018r.

 

5- chł

5-dz.

 

Ryszard Dawidowski

I miejsce