VI Powiatowy Konkurs ,,Autoprezentacja” 2016

VI Powiatowy Konkurs ,,Autoprezentacja”

2 grudnia 2016 roku w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kartuzach przy ul. Klasztornej 4 odbył się VI Powiatowy Konkurs ,,Autoprezentacja”.

Organizatorem była Magdalena Plichta, doradca zawodowy I LO przy wsparciu Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół: ZSZiO Żukowo, ZSZiO Kartuzy, ZSP Somonino, ZSP Sierakowice, ZSP Przodkowo, oraz gospodarze I LO Kartuzy. W konkursie brało udział 1 - 2 uczniów z poszczególnych szkół, łącznie 11 osób.

Podczas konkursu uczestnicy prezentowali siebie, jako najlepszych kandydatów   na wybrane wcześniej stanowiska pracy. Następowały symulowane rozmowy kwalifikacyjne prowadzone przez 2- osobowe jury złożone z bardzo kompetentnych osób – praktyk z zakresu rekrutacji i selekcji: Agata Kucharska – dyrektor  Biura Karier Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku, Leszek Wiśniewski – przedstawiciel firmy KRAMER S.A.

Ocenie podlegały takie elementy, jak: pierwsze wrażenie, sposób argumentacji swojej kandydatury, poprawność dokumentów aplikacyjnych. Niektórzy uczniowie przedstawili własne portfolio kariery oraz próbki pracy. Po każdej prezentacji i rozmowie kwalifikacyjnej członkowie jury udzielali kandydatom informacji zwrotnej, by podkreślić mocne strony prezentacji oraz wskazać drogę dalszego rozwoju. Za zgodą uczestników wystąpienia były nagrywane kamerą. Każdy uczestnik otrzyma płytę z nagraniem swojego wystąpieniem.

W podsumowaniu konkursu jury podkreśliło coraz wyższy poziom przygotowania uczestników. Złożyły się na to umiejętności i doświadczenie samych uczniów oraz pomoc  i zaangażowanie nauczycieli – opiekunów: doradców zawodowych, nauczycieli Podstaw przedsiębiorczości.

Był to dobry sprawdzian  dla uczniów przed prawdziwą rozmową kwalifikacyjną.

Za swój wysiłek i przygotowanie wszyscy otrzymali nagrody finansowane przez      CIE Kartuzy oraz ufundowane przez Wyższą Szkołę Bankową w Gdańsku.

Wyniki:

I miejsce: Marta Goluch I LO Kartuzy,  Weronika Wiercińska ZSZiO Kartuzy