TURNIEJ DEBAT OKSFORDZKICH

9 grudnia 2016 r. w naszej szkole odbyła się pokazowa debata oksfordzka. Wzięli w niej udział uczniowie realizujący projekt TURNIEJ DEBAT OKSFORDZKICH SZKOŁĄ KULTURY DIALOGU OBYWATELSKIEGO NA POMORZU, do którego szkoła przystąpiła. Organizatorem jest Fundacja Mikroakademia.

Teza pokazowej debaty oksfordzkiej brzmiała: Książka ma większą wartość niż film. Swoje argumenty przedstawiała strona propozycji i opozycji. Nad jej przebiegiem czuwał marszałek i sekretarz. Pokazową debatę poprzedzało szkolenie prowadzone przez Agnieszkę Kowalik, prezesa Fundacji Mikroakademia oraz debata treningowa prowadzona przez Magdę Plichta, doradcę zawodowego. Na każdym etapie członkowie drużyn otrzymywali informacje zwrotne dotyczące ich wystąpień. Kolejnym etapem jest udział w Pomorskim Turnieju Debat w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. W Turnieju tym bierze udział 13 szkół z województwa pomorskiego.