Student Hanseatic League

Międzynarodowa konferencja nauczycieli projektu Student Hanseatic League

W dniach 6-8 lutego 2017 w I Liceum Ogólnokształcącym z Klasami Dwujęzycznymi odbyła się międzynarodowa konferencja nauczycieli projektu Student Hanseatic League. W spotkaniu uczestniczyły reprezentantki Polski, Niemiec, Estonii, Łotwy, Danii i Szwecji. Celem było omówienie i ewaluacja dotychczasowych działań w ramach projektu tj. międzynarodowe warsztaty dla młodzieży (Łotwa 2015, Szwecja 2016), spotkania nauczycieli (Dania 2016, Polska 2017), prezentacja projektu na platformie e-twinning oraz planowanie kolejnej edycji projektu, jego nazwy, założeń i przyszłych międzynarodowych działań.

W trakcie pobytu uczestniczki miały okazję zwiedzić miasto. Szczególne zainteresowanie wzbudziła Kolegiata w Kartuzach, po której zostały oprowadzone przez uczniów z klasy 2F. Wszystkie panie miały okazję zapoznać się ze specyfiką pracy w polskim liceum i zwiedzić szkołę. Opiekunem projektu w I LO jest Joanna Tusk-Wolska.