Metropolitalne Targi Pracy

2 marca 2017r. grupa uczniów z klas II udała się  Metropolitalne Targi Pracy Amber Expo w Gdańsku. Odwiedzający Targi mogli dowiedzieć się jakich kandydatów poszukują firmy oraz jak wygląda oferta trójmiejskich pracodawców.

W Alei Rekrutacji eksperci podpowiadali jak tworzyć dokumenty aplikacyjne, można było wykonać zdjęcie do tych dokumentów, profesjonalną fotografię biznesową oraz szlifować umiejętności z zakresu prezentacji podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Przy stoisku Centrum Rozwoju Talentów pracownicy pomagali odkrywać zawodowe predyspozycje i określać dalszą ścieżkę kariery.

Z pracownikami Urzędów Pracy w Gdańsku można było porozmawiać o swoich planach edukacyjnych i zawodowych. Spotkanie z doradcą było doskonałą okazją do samopoznania. Zainteresowani mogli zapoznać się również z bogatą ofertą bezpłatnych szkoleń, staży.

Na scenie –  ciekawe wystąpienia ekspertów, m.in. ,,Praca: Scenariusze przyszłości”.

Wyjazd był dla uczniów bezpłatny dzięki finansowaniu przez Starostwo Powiatowe w Kartuzach. Razem z naszymi uczniami wspólnym autokarem jechała młodzież z ZST Kartuzy oraz ZSP Przodkowo.